Parashikimi i motit për sot dhe ditëve në vazhdim

Periskopi.com Lajme

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe i ngrohtë. Mund të ketë edhe vranësira të herëpashershme, por pa reshje dhe nxehtë.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Mal të Zi dhe Kosovën Lindore nesër pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe i nxehtë.

Edhe ditëve të ardhshme të javës pritet mot kryesisht me diell dhe mjaft i nxehtë. Vende-vende priten edhe alternime mes vranësirave dhe intervaleve të gjata kohore me diell dhe shumë rrallë në ndonjë rajon mund të ketë ndonjë rrebesh të izoluara afatshkurtër shiu me bubullimë.

Nga fundjava destabilizim i motit, me shtim të vranësirave dhe vende-vende me rrebeshe lokale shiu me vetëtima dhe bubullimë./Meteoballkan

Shpërndaje në: