Parim Olluri: Daut Haradinaj ka guxim për vendimmarrje, Shpend Ahmeti vetëm ankohej

Periskopi.com Lajme

Tani më kur fushata ka kohë që ka filluar dhe është shtuar intensiteti i saj opinionistët kanë filluar me komentimin e kandidaturavë për kryetar komune.

Në debatin që po zhvillohet në T7, ku po diskutohet për Prishtinën, analistët po komentojnë kandidatët për Prishtinën.

Duke folur për kandidaturën e Daut Haradinajt, opinionisti Parim Olluri u shpreh se për shumë kë shpallja e kandidaturës së tij fillimisht ka qenë e pa pritur dhe befasi, mirëpo me kalimin e kohës shumë opinionistë e kanë vlerësuar pozitivisht fushatën e tij të deritashme. Olluri shtoi se gjithë kundërkandidatët e Haradinajt janë pothuajse të ngjashëm me kryetarin aktual.

“Përparësia e Daut Haradinajt është se ka guxim për vendimmarrje, ndërkohe Shpend Ahmeti vetëm ankohej”, u shpreh ai.

Shpërndaje në: