Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin

Pas Osmanit, Stoltenberg takohet me Kurtin

Pas takimit me Osmanin, shefi i NATO’s Jens Stoltenberg është pritur në takim edhe nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Stoltenberg po qëndron sot në Kosovë në kuadër të një vizite disaditore në Ballkanin Perëndimor.

Nesër, ai do të jetë në Serbi ku do të takohet me presidentin serb Vuçiq dhe kryeministren Bërnabiq.

Shpërndaje në: