Pas peticionit, NETFLIX njeh Kosovën si shtet të pavurur

Periskopi.com Lajme

Gjiganti i njohur Netflix ka shtuar Kosovën në listën e saj të shteteve, pas një peticioni të nënshkruar nga mbi 37 mijë njerëz dhe të iniciuar nga një qytetar i Kosovës me emrin Sovran Hoti.

“Netflixi ka shtuar Kosovën në listën e saj të shteteve, me kodin e saj telefonik +383. Edhe pse ka shumë për t’u bërë, çdo iniciativë, e madhe apo e vogël që promovon Kosovën si të pavarur e sovrane, do t’ja vlejë!” – ka thënë z. Hoti, që më pas ka falënderuar nënshkruesit e peticionit.

Kompania Netflix është një platformë që ofron përmbajtje të madhe filmash, serish e dokumentarësh.

Deri në janar të vitit 2021, Netflixi ka pasur 203 milionë e 700 mijë përdorues [subscribers], përcjell Periskopi.

Në vitin 2020 raportohej se kjo kompani kishte pasur të hyra prej 1,2 miliardë dollarësh. /Periskopi

Shpërndaje në: