Pas tensioneve në Veri, Kurti vendos të ‘çlodhet’ në “Karvanin e Diasporës”

Periskopi.com Lajme

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se Kryeministri Albin Kurti do t’i bashkohet bashkëathetarëve në Podujevë në kuadër të aktivitetetit “Karvani i Diasporës”, që mbahet në Komunën e Podujevës.

Kështu thuhet në një njoftim për media që e ka dërguar Zyra e Kryeministrit të Kosovës të hënën pasdite.

Kurti dje e sot është marrë me zhvillimet në pjesën veriore ku serbët barikaduan rrugët për shkak të vendimit të qeverisë  për të vendosur reciprocitet në targa dhe dokumente të udhëtimit me Serbinë.