Peja dhe Prishtina luajnë sot kundër këtyre skuadrave në FIBA Europe Cup

Peja dhe Prishtina luajnë sot kundër këtyre skuadrave në FIBA Europe Cup

Derisa Prishtina e pret në shtëpi ekipin turk, Demir Insaat me fillim nga ora 18:30, Peja gjithashtu do të jetë nikoqire e ekipit rumun Cluj, në përballjen që do të zhvillohet nga ora 19:30 në palestrën “Karagaçi”, shkruan Sportali.net.

Prishtina ishte mposhtur me rezultat të thellë 100:58 si mysafir i Demir Insaat në Stamboll, në takimin që u zhvillua në kuadër të Grupit H.

Gjasat që prishtinasit të vazhdojnë tutje në fazën e radhës në “FIBA Europ Cup” janë minimale, pasi kryeqytetasit nuk kanë shënuar asnjë fitore deri tani.

Derisa Peja i ka punët pak më mirë pasi ka një bilanc prej 2 humbjeve dhe 1 fitoreje, dhe takimi i parë kundër Cluj, kishte përfunduar me fitoren e kësaj të fundit me rezultat 85:76. 

Shpërndaje në: