Peja zyrtarizon transferimin e Stephan Maxwell

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Pejës po bën të gjitha përgatitjet e mundshme për të qenë sa më konkurruese këtë sezon në Superligën e Kosovës.

‘Shqiponjat’ kanë përforcuar skuadrën me një lojtar që ka përvojë nga ligat e Kanadasë, Finlandës e Portugalisë siç është Stephan Maxwell.

Amerikani që i bashkohet Pejës është i gjatë 201cm dhe luan në pozitën katër.

Më poshtë Periskopi ua përcjell njoftimin e plotë të KB Peja për këtë lëvizje. /Periskopi/