Pensionohet legjenda botërore e futbollit

Pensionohet legjenda botërore e futbollit

Sulmuesi i njohur gjerman, Miroslav Klose ka vendosur që të pensionohet nga futbolli aktiv. Ai së fundit ishte pjesë e Lazios, derisa ishte përfolur se do të transferohej në Amerikë.

Por, ish-sulmuesi i Kaiserslauternit, Werder Bremenit e Bayern Munich ka vendosur të pensionohet. Por, Federata e Futbollit e Gjermanisë i ka vendosur ta shpërblejë sulmuesin me një pozitë në përfaqësuesen e “Pancirëve”.

Ai do të përcjellë një program të edukimit dhe trajnerëve së bashku me selektorin e Gjermanisë, Joachim Loë dhe drejtorin sportiv Hansi Flick, për të identifikuar futbollistët e rinj me potencial të luajnë për Gjermaninë.

Shpërndaje në: