Pep Guardiola zbulon arsyen e çuditshme pse Riyad Mahrez kurrë nuk lëndohet

Periskopi.com Sporti

Riyad Mahrez më në fund po i tregon aftësitë e tij te Manchester City, pas një fushate jo shumë të suksesshme debutuese te kampioni i Premier Leagues.

Algjeriani pati probleme me minutazh edicionin e kaluar, por këtë sezon ka qendër ndër lojtarët kyç te “Qytetarët”.

Në 18 ndeshjet e tij në Premier League gjatë kësaj fushate, Mahrez ka shënuar shtatë gola dhe ka kontribuar me shtatë asistime, transmeton Periskopi.

Sipas “ëhoScored”, vetëm Kevin de Bruyne ka vlerësim më të lartë se Mahrez këtë sezon, sa i përket paraqitjeve të përgjithshme.

Duke folur rreth faktit se algjeriani nuk lëndohet kurrë, Pep Guardiola dha një arsye interesante.

“Diferenca nga sezoni i kaluar është se ai luan më shumë këtë fushatë sepse trajneri i tij është më i mirë me të,” tha trajneri i Cityt.

“Niveli në të cilin luajti sezonin e kaluar ishte poashtu i mirë. I pëlqen të luajë futboll.

“Me ato këmbë është e pamundur të lëndoheni, sepse ai nuk ka muskuj. Në treshen e fundit ai ka diçka të veçantë, gjithmonë e kam ndjenjën se ai mund të shënojë gol.” /Periskopi.com/

Shpërndaje në: