Perez – Zidanet: Harroje transferimin e Hazardit

Perez – Zidanet: Harroje transferimin e Hazardit

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka paralajmëruar trajnerin Zinedine Zidane që të harrojë një marrëveshje për Eden Hazardin.

Ylli i Chelseat mbetet objektivi kryesor në listën e blerjeve afatgjata të trajnerit të Realit, Zidanet.

Francezi është një tifoz i madh i Hazardit, të cilin ai e sheh si mesfushorin-sulmues ideal që do të lejonte Cristiano Ronaldon të jetë i shtyrë në pozicionin e një sulmuesi të drejtpërdrejtë.

Por, sipas mediumit iberik Don Balon, Presidenti Perez ka njoftuar Zidanen se lëvizja për Hazard do të ishte numër i tepërt në skuadër.

Përkundër planeve të trajnerit, Perez argumenton se ata tashmë kanë mjaft mundësi në formën e Hazard dhe nuk ka asnjë arsye për të zotëruar burime për të nënshkruar një tjetër mesfushor-sulmues.

Shpërndaje në: