Përfundon sezoni në Francë – Messi kërkah, shikoni sa pak gola ka shënuar ai me PSG-në

Periskopi.com Sporti

Leo Messi e ka mbyllur sezonin me Parisin me vetëm gjashtë gola të shënuar.

Leo gjatë këtij sezoni ka realizuar 26 paraqitje me klubin e PSG, ku ka shënuar 6 gola e ka dhuruar 14 asistime, shkruan Periskopi.

Nuk jemi mësuar të shohim Messi me këto statistika të tmerrshme, por besohet se në sezonin e ardhshëm të rikthehet aty ku dhe e meriton.

Lionel Messi e mbyll sezonin 2021/22 në Ligue 1

26 paraqitje

6 gola

14 asiste

– Si i komentoni paraqitjet e tij me PSG-n këtë sezon. A ka marrë fund epoka e argjentinasit?