Përplasje e frikshme në garën e Formula 1 qysh në fillimin e ndeshjes

Periskopi.com Sporti

Gara për Çmimin e Madh në Silverstone ka nisur me një aksident të rëndë.

Tri bolidë janë përplasur në kthesën e parë e njëri nga ta ishte edhe George Russell.

Tsunoda, Ocon, Zhou e Albon ishin pilotët e tjerë të përfshirë në këtë aksident.

Menjëherë pas përplasjes u vendos flamuri i kuq dhe të gjithë bolidët u kthyen në pit.

Më poshtë mund t’i shihni pamjet nga aksidenti.

VIDEO