Personalitetet më të shquara kosovare nga viti 1989: Adem Jashari, Rugova, Haradinaj, Thaçi…

Periskopi.com Lajme

Në një sondazh të publikuar mbrëmë dhe të realizuar nga një kompani ndërkombëtare që u prezantua në T7, kosovarët janë pyetur edhe për personalitetin më të shquar kosovar që nga viti 1989 e deri më sot.

Renditja sipas sondazhit është si vijon:

Adem Jashari 44,59%

Ibrahim Rugova 40.73%

Ramush Haradinaj 3.86%

Hashim Thaçi 3.51%

Adem Demaçi 0.98%

Zekrija Cana 0.56%

Shpërndaje në: