Pirlo-Real Madrid, a e keni ditur këtë?

Pirlo-Real Madrid, a e keni ditur këtë?

Ish-ylli i Milanit, Juventusit dhe Interit megjithatë nuk kishte kaluar te skuadra nga Bernabeu.

“Në vitin 2010 mund të shkoja tek Real Madrid. Në atë kohë atje trajneri ishte Fabio Capello, dhe shumë lojtarë të asaj skuadre më bindën që të pranoja ofertën që do më bëhej”, deklaroi Pirlo.

“Mua personalisht do të më pëlqente që të luaja në një skuadër të atij kalibri, por isha në kontratë me Milanin dhe nuk mund të largohesha vetëm me dëshirën time”, shtoi ai për gazetën “Marca”. /Periskopi.com

Shpërndaje në: