Pjesë nga momentet më spektakolare të Maradonës, shihni magjinë e tij në fushë

Periskopi.com Sporti

Për shumë njohës të futbollit, debati se kush është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave – përfundon me ish- lojtarin e Barcelonës dhe Napolit, argjentinasin, Diego Armando Maradonën, shkruan Periskopi.

Maradona ishte vetëm 15 vjeç kur bëri debutimin e tij ne Argentinos Junior, në Tetor të vitit 1976, ku dhe qëndroi për pesë vjet, para se në vitin 1981 të kalonte te klubi më me nam në Argjentinë, Boca Juniors, nga ku edhe u vulos e ardhmja e tij prej një ylli botëror.

Kështu Periskopi jua sjell disa na momentet më magjike të Maradonës si lojtar i Napolit.

Shpërndaje në: