Plagoset ushtari kroat: Po ushtronte për KFOR-in

Periskopi.com Lajme

Një shpërthim ka ndodhur në Kroaci gjatë stërvitjes së të premtes për dislokim në operacionin e KFOR-it në terrenin ushtarak të Gashincit, ku një ushtar kroat ka pësuar djegie të shkallës së dytë gjatë trajtimit të një mjeti shpërthyes, njoftoi Ministria e Mbrojtjes atje, shkruan b92.net

Bëhet e ditur se pas ofrimit të kujdesit parësor mjekësor, ai është dërguar për tretman të mëtutjeshëm, si dhe po përcaktohen rrethanat e ngjarjes.