Plagosje me armë zjarri në një pompë derivatesh në rrugën Prishtinë – Pejë

Periskopi.com Lajme

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në një pompë derivatesh në rrugën Prishtinë – Pejë.

Lajmin për Periskopin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti,. E cila ka thënë se personat e dyshuar janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Ahmeti ka thënë tutje se viktima është dërguar për tretman mjekësor.

Të dyshuarit janë identifikuar, dhe Policia është në kërkim të tyre.

“Rreth ores 19:00 kemi pranuar informaten se nje person eshte i plagosur  ne rrugen Prishtine -Peje, saktesisht ne nje pompe derivatesh. Menjehere ne vendngjarje kane dale njesitet e nevojshme policore dhe bazuar ne hetimet fillestare dyshohet se pas te shtenave me arme zjarri ne drejtim te viktimes,  personat e dyshuar jane larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima eshte derguar per tretman mjekesor nderkohe qe hetuesit policor kane identifikuar personat e dyshuar  dhe jane ne kerkim te tyre”, ka thënë Ahmeti për Periskopin./PERISKOPI

Shpërndaje në: