Po humbim kohë, Lajçak për Asociacionin: Mos u frikësoni nga diçka që ju do të hartoni

Po humbim kohë, Lajçak për Asociacionin: Mos u frikësoni nga diçka që ju do të hartoni

Miroslav Lajçak, përfaësues i Bashkimit Evropian sonte në Rubikon ka folur edhe për Asociacionin dhe kërkesat e tyre të vazhdueshme që të krijohet nga Kosova, transmeton Periskopi.

Ai ka një thirrje lidhur me këtë çështje.

‘’Nëse thotë një person që  Republika Srspaska është e mirë është Dodik. Befasohem që njerëzit frikësohenga dicka që nuk ekziston, e dyta ju vet do ta formoni. Nuk do të imponohet. Kosova e ka rolin e marabartë në dialog si Serbia. Ajo që bashkëhartohet nga ju dhe dakoordohet nga ju. Nuk do të nënshkruani diçka më të cilën nuk pajtoheni. Kosova ka dërguar aplikacionin për këshillin e evropës. Mos u frikësoni nga dicka që ju do të hartoni. Jemi duke humbur kohë dhe për dicka që nuk ekziston dhe për dicka që ju jeni bashkëautor. Do të sjell sundim të ligjit etj’’ ./PERISKOPI/ 

Shpërndaje në: