Po mbahet ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të FSK’së në misionin e parë paqësor jashtë vendit

Periskopi.com Lajme

Sot ka nisur ceremonia e zbarkimit të kontingjentit të Forcës së Sigurisë të Kosovës në misionin e parë paqësor jashtë vendit.

Ceremonia e cila po mbahet në sallën e sporteve në kazermën “Adem Jashari“, në Prishtinë, rreth vetës ka mbledhur komandanten supreme të FSK-së u.d e Presidentit Vjosa Osmani si dhe kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti, bashkë me ministrin e Forcës, Anton Quni.

 

Shpërndaje në: