Po pastronte koshat e plehrave, vdes tragjikisht punonjësi

Po pastronte koshat e plehrave, vdes tragjikisht punonjësi

Një punonjës i pastrimit te plehrave ka vdekur brenda kampit të muxhahedinëve në Manëz.

Viktima është Shaban Teni 64 vjeç, prind i katër fëmijëve dhe punonte shofer me makinën e pastrimit në Manëz.

Gjatë kohës që gjendej brenda kampit të muxhaheidinëve është bllokuar makineria e shkarkimit të plehrave dhe teksa ka tentuar vajisë dhe gjatë punës dikush ka lëvizur levën çka ka bërë qe 64 vjeçari të tërhiqet nga makineria te përfundoje ne plehra i pa jetë.

Policia ende nuk ka bërë ndonjë në lidhje me ngjarjen e rëndë.

Shpërndaje në: