Pogba nuk ka vendosur akoma – gjithçka në pikëpyetje sa i përket të ardhmes së tij te Man Utd

Periskopi.com Sporti

Paul Pogba nuk ka vendosur akoma se ku do ta vazhdojë karrierën.

Ylli francez po bën disa paraqitje të shkëlqyera në këtë fillim sezoni në Premier League, duke bërë që të kthehet kështu në një nga lojtarët me vëmendjen më të madhe.

Mesfushori i Manchester United do të mbetet së shpejti pa kontratë dhe akoma nuk ka vendosur nëse do të rinovojë ose jo me ‘Djajtë e Kuq’. Dihet se Real Madrid janë të interesuar për të.

Për të ardhmen e lojtari ka folur edhe vëllai i tij, Mathias Pogba. “Paul nuk ka vendosur akoma nëse do të qëndrojë ose do të largohet gjatë verës. Është vendimi i tij – ai ndjehet mirë te Man United tani, këtë sezon… pastaj shohim. Shohim kur do të jetë koha për vendimin”, ka thënë Pogba, përcjell Periskopi.

Pogba ka regjistruar shtatë asistime në katër ndeshjet e para në Premier League këtë fillim-sezon. Skuadra ka prioritet rinovimin me të dhe Bruno Fernandes. /Periskopi/