Policia i nxjerr autoblindat për protestën kundër shtrenjtimit të rrymës

Periskopi.com Lajme

Pjesëtarët e Policisë së Kosovës janë mobilizuar një orë para se të fillojë protesta e thirrur nga Partia Socialdemokrate, për të kundërshtuar rritjen e çmimit të energjisë elektrike në Kosovë.

Policët janë vendosur  kryesisht para objektit të Qeverisë, pasi që organizatorët e protestës kanë paralajmëruar se para këtij objekti do të mbahen fjalimet kryesore të protestës.

Ndërkohë në disa pamje të publikuara nga kallxo.com shihet se policia e Kosovës është përgatitur  edhe me autoblinda dhe topa të ujit për protestën e PSD-së kundër shtrenjtimit të rrymës.