Policia konfiskon pesë lopë dhe arreston dy njerëz për kontrabandim të tyre

Periskopi.com Lajme

Pesë krerë lopë janë konfiskuar nga AUV-i dhe Dogana e Kosovës, pasi u gjetën në fshatin Glloboqivë të Kaçanikut, të kontrabanduara nga Maqedonia e Veriut.

Për këtë rast janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, të cilët janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së hënës, njofton polici.