Policia shqipton rreth 1 mijë e 500 tiketa trafiku

Periskopi.com Lajme

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 253 tiketa për mosrespektim të ligjit anti COVID.

Sipas njoftimit të policisë janë shqiptuar edhe 1,499 tiketa trafiku.

Janë shkaktuar 39 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 14 me të lënduar, si dhe janë arrestuar 18 persona e në mbajtje janë dërguar 15 persona.