Politikani amerikan: Krenar që jam shqiptar, gruaja ime është “Shotë Galica”

Periskopi.com Lajme

Shqiptarët në Amerikë kanë bërë një organizim në formë marshi.

Organizimi konkretisht është bërë në New York, ku dëgjoheshin këngë në gjuhën shqipe.

Në pamjet e njërit nga të pranishmit, shihet se morën pjesë një numër i madh njerëzish, përcjell Klankosova.tv.

E pjesëmarrës në këtë organizim ishte edhe politikani amerikan, Joseph Dioguardi i cili u prezantua si shqiptarë dhe gruan e tij e prezantoi si “Shotë Galica”

“Unë jam krenar që jam shqiptar amerikan, kjo është gruaja ime Shote Galica”, u shpreh ai.