Poloni-Angli: Këto janë 11-shet startuese

Periskopi.com Sporti

Poloni-Angli është një prej ndeshjeve interesante që luhen sonte.

Kombëtarja e Polonisë përballet me Anglinë sonte nga ora 20:45.

Polakët kërkojnë të marrin ndonjë pikë nga kjo përballje në mënyrë që të ruajnë pozitën e dytë në tabel.

Në anën tjetër Anglia nuk njeh humbje në këto kualifikime dhe synon të vazhdojë ecurinë pozitive.

Formacioni i Polonisë: Szczesny, Dawidowicz, Glik, Bednarek, Puchacz, Jozwiak, Linetty, Krychowiak, Moder, Bulksa, Lewandowski

Formacioni i Anglisë: Pickford, Maguire, Stones, Walker, Shaw, Rice, Phillips, Grealish, Mount, Sterling, Kane