Porto-Chelsea: Këto janë formacionet zyrtare

Periskopi.com Sporti

Njëra nga çerekfinalet që është pritur më së paku është kjo mes Chelsea dhe Portos.

Të dy skuadrat nuk kanë qenë favorite në ndeshjet e tyre, ku Chelsea arriti që të eliminojë Atletico Madrid, ndërsa Porto bëri befasinë duke dërguar në shtëpi Juventusin.

Megjithatë, që të dyja po luftojnë për të siguruar një vend në gjysëmfinalen e Ligës së Kampionëve.

Këto janë edhe formacionet zyrtare:

 FC PORTO: Marchesín; Manafá, Pepe, Mbemba, Zaidu; Grujic, Uribe, Otávio; Corona, Marega, Luis Díaz

CHELSEA: Mendy; Azpilicueta, Christensen, Rüdiger; James, Jorginho, Kovacic, Chilwell; Mount, Werner, Havertz

Ndeshja e parë do të luhet në “Estadio de Drago” të Portugalisë dhe fillon në ora 21:00.

Shpërndaje në: