Prekja magjepëse e Bruno Fernandesit kundër Newcastlet meriton më shumë vëmendje

Periskopi.com Sporti

Siç ka ndodhur shumë herë më parë, ‘Old Trafford’ ishte nikoqir i spektaklit të Cristiano Ronaldos të shtunën.

Në fanellën e Manchester Unitedit për herë të parë pas 12 viteve, portugezi shënoi dy herë në debutimin e tij të dytë për klubin, kundër Newcastlet ne fitoren 4-1, transmeton Periskopi.

Do të ketë detyra më të vështira se Newcastle në të ardhmen natyrisht, por kjo nuk ishte evidente të shtunën.

Bashkëlojtari i Ronaldos te Kombëtarja, Bruno Fernandez, poashtu shkëlqeu.

Goli i jashtëzakonshëm me një anë, 27-vjeçari u duk në lule të rinisë me një paraqitje brilante.

Dhe për t’i nënvizuar aftësitë e tij, shikoni më poshtë këtë prekje absolutisht magjepëse, e cila ka kaluar nën radar. /Periskopi.com/