Premier League, La Liga, Serie A: Si do të përfundojnë top pesë ligat evropiane këtë sezon?

Periskopi.com Sporti

Tashmë janë luajtur disa xhiro në kuadër të top pesë ligave evropiane dhe skuadrat kanë treguar pak a shumë formën e tyre.

Në Premier League duket se do të ketë një garë të fortë për titull mes Manchester City, Manchester United, Liverpool dhe Chelsea.

Në La Liga ka filluar epoka e Barcelonës pa Lionel Messin derisa Real Madridi duket se do ta pengojë Atleticon për mbrojtjen e titullit.

PSG në Ligue 1 e ka nisur sezonin me gjashtë ndeshje radhazi dhe nuk pritet të kenë telashe.

Bundesliga pritet të fitohet nga Bayern Munich, të cilët me Julian Nagelsmann duket të shkojnë bindshëm drejt titullit të 10-të.

Serie A në anën tjetër duket se edhe këtë sezon nuk do ta ketë Juventusin kampion. Por si do të përfundojnë këto pesë liga? Më poshtë periskopi ua përcjell tabelat e parashikuara nga Givemesport.

Mund të befasoheni me disa nga skuadrat.

Premier League:

Serie A:

La Liga:

Bundesliga:

Ligue 1:

Shpërndaje në: