Presidenti i Barcelonës: Raphina po vjen te Barça, ne kemi folur me të

Periskopi.com Sporti

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporte ka komentuar situatën e Raphinas i cili ende nuk është syrtarizuar te asnjë skuadër.

Përkundër se Chelsea ishte afër transferimit të tij, lojtari dëshiron të shkojë në Barcelonë, shkruan Periskopi.

Vetë Laporte ka treguar se tashmë kanë biseduar me të dhe marrëveshja po arrihet.

“Raphinha dëshiron të vijë te Barça. Ne kemi komunikim dhe kemi folur me Leeds”.

“Çfarë ka është se ka klube të tjera që duan Raphinha dhe po bëjnë propozimet e tyre”, tha ai.