Presidenti i Brcelonës thotë se e ka shpëtuar klubin nga rrënimi financiar

Presidenti i Brcelonës thotë se e ka shpëtuar klubin nga rrënimi financiar

Skuadra e Barcelonës po vazhdon ritmin e saj të mire në La Liga.

Aktualisht klubi katalanas ndodhet në vendin e parë të tabelës me 53 pikë të grumbulluara në 20 ndeshje të zhvilluara, shkruan Periskopi.

Kështu, presidenti i Barcelonës Laporte thotë se e ka shpëtuar klubin nga rrënimi financiar pasi ka shitur lojtarë dhe i ka ulur pagat e tyre.

“Ne kemi nënshkruar lojtarë për 215 milionë euro dhe kemi shitur për 141 milionë euro, kemi bërë një ekip konkurrues për 74 milionë euro”.

“Ne kemi ulur faturën e pagave me rreth 100 milionë euro, dhe kështu po planifikojmë të ulim 70 milionë euro të tjera. Ne e kemi shpëtuar Barcelonën nga rrënimi financiar, po”, tha ai.

Shpërndaje në: