Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani merr një dhuratë surprizë nga Galatasaray (FOTO)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka vizituar skuadrën turke të Galatasaray.

Periskopi.com Sporti

 

Ai vizitoi edhe varrin e një prej themeluesve të skuadrës turke, Ali Sami Yen (Ali Sami Frashëri), djali i shkrimtarit të njohur shqiptar, Sami Frashëri.

 Gjatë kësaj vite ne klubin turk, presidenti Nishani mori si dhuratë nga drejtuesit e klubit të njohur një fanellë dhe nje libër historik.

Nishani ndodhet në Turqi me ftesë ë Presidentit turk, Rexhep Tajip Edrogan për inagurimine tunelit nen ujor qe lidh dy kontinentet.

bujar1
bujar2
bujar3

Shpërndaje në: