Presidentja kroate “flirton” me Donald Trump

Presidentja kroate “flirton” me Donald Trump

Në Varshavë të Polonisë do të mbahet një takim në krye me iniciativën e vendeve të “tri detërave”, e cila është inicuar nga Kroacia dhe Polonia.

Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç do të bisedojë sot me presidentin e SHBA’së, Donald Trump, raporton telegra.rs, transmeton Periskopi.

Takimi në mes të homologëve do të mbahet në lidhje me gjyqin arbitrarë për shkak të kufirit në mes të Sllovenisë dhe Kroacisë në gjirin Empirik. /Periskopi/

Shpërndaje në: