Prezantim special për Eriksenin nga Man United

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Man United sot dhe zyrtarisht e ka prezantuar me fanellën e klubit mesfushorin gjeni, Chirisitian Eriksen.

Eriksen ka firmosur kontratë me Man United oër një marrëveshje tre vjeçare, shkruan Periskopi.

Ai sot u prezantua në menyrë speciale, pasi vërtetë është truri i mesfushës.

Ai vjen te klubi i madh anglez si transfer i lirë.

Kujtojmë se Eriksen pësoi një arrest kardiak gjatë ndeshjes me Danimarkën në Evropian, por arriti që pas 9 muajsh të rikthehet në klubin e Bentfordit.