Prishet festa e Real Madridit, Mbappe pranon ta vazhdoj kontratën me PSG-në

Periskopi.com Sporti

Pas natës magjike mbrëmë kundër Man Cityt, skuadra e Real Madrid dhe tifozët e saj kanë marr një lajm të keq.

Sipas të përditshmes “Le Parisien“, futbollisti Kylian Mbappe ka pranuar të vazhdoj kontratën me PSG-në, transmeton Periskopi.

Mediumi francez shkruan se Mbappe është pajtuar në parim që ta vazhdoj kontratën për 2 vjet me mundësi vazhdimi për 1 vit tjetër.

Nëse vazhdon me Parisin, Mbappe do bëhet lojtari më i paguar në histori të futbollit dhe po ashtu do fitoj një bonus besnikrie tejet të madh sipas raportimeve./Periskopi/