Prishtinë: Aksident i rëndë, vdes një person

Periskopi.com Lajme

Një person ka vdekur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në Veternik.

Policia bën me dije se një i dyshuar i panjohur derisa ka qenë duke lëvizsur me veturë me targa lokale ka goditur motoçikletën që drejtohej nga viktima mashkull kosovar dhe është larguar në drejtim të panjohur.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.