Priten ndryshime drastike në udhëheqje të institucioneve

Priten ndryshime drastike në udhëheqje të institucioneve

‘Indeksonline’, merr vesh se Shefi i Agjensionit Kosovar për Inteligjencë, Agron Selimi dhe kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimi pritet të largohen nga pozitat që ata mbajnë.

Këto ndryshime nuk pritet të përfundojnë më kaç, pasi pritet edhe lëvizje tjera në kuadër të Prokurorisë dhe disa drejtorive të policisë në vend.

Një ditë më parë ‘Indeksonline’, ka raportuar se tashmë është marrë vendimi për shkarkimin e disa zyrtarëve të lartë në sistemin e sigurisë në vend dhe zyrtarizimi i këtyre vendimeve pritet të bëhet ditëve në vijim./Indeksonline/

Shpërndaje në: