Profesoresha e UP-së e quan Duda Baljen ‘budallicë’, por ia lavdëron b****

Periskopi.com Lajme

Ditëve të fundit është ringritur në publik çështja e lejimit të shamisë në shkolla.

Profesorja e gjuhës italiane në Universitetin e Prishtinës, Majlinda Bregasi, është përfshirë në debatin rreth lejimit të shamisë në shkolla.

Ajo është marrë me deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, njëherit më e zëshmja për ndryshimin e udhëzimit administrativ për shaminë.

Profesore Bregasi shkruan se ‘Duda’ është një ‘pemë e lashtë budallicë’ ndërsa në = njërin nga komentuesit iu është përgjigjur duke i komentuar të pasmet e deputetes Duda Balje.

Gjithashtu, profesoresha Majlinda Bregasi është edhe mbështetëse e Lëvizjes Vetëvendosje dhe kryeministrit aktual, Albin Kurti.