Profesori i nderuar për Darkën e Lamës: Marrëzia s’ka kufij

Periskopi.com Lajme

Profesori i njohur kosovar, analisti dhe ish politikani, Fadil Maloku, ka komentuar së fundmi organizimin e “Darkës së Lamës” nga presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

“Marrëzia s’ka kufij”, kështu ka reaguar profesor Maloku përmes rrjetit social Facebook ndaj këtij organizimi.

“Mu que e kishe po festoj festën pagane që askush nuk ia di as formen e as përmbajtjen, e me i margjinalizua gjithë ato festa monoteiste qê i kemi, kjo veç te ne kosovarëtt mund të ndodhë!? Kot e kemi. S’mund të bëhemi asesi, më katolik se Papa”, shkruan Maloku./Periskopi/

Statusi i plotë: