Profesori i nderuar rrëfen ferrin e sotëm te rrethi: Më zi sot se para 8 viteve kur votuam VV-në

Periskopi.com Lajme

Profesori i Shkencave Politike, Avdi Smajlaj ka reaguar ndaj situatës së keqe të krijuar me trafikun në Prishtinë.

Smajlaj përmes një postimi në Facebook ka rrëfyer ‘ferrin’ për të dalur nga Prishtina për shkak të komunikacionit.

“Më ferrë është sot, se sa para 8 vite, kur u votua me zemër”, shkruan Smajlaj.

Ai ka bërë thirrje që në balotazhin mes VV’së dhe LDK’së të votohet me tru e jo me zemër.

“Aman, votoni me tru e jo me se zemër se shkuam posht’ e hajt”, ka përfunduar Smajlaj.

Statusi i plotë: