Projektligji për Trustin procedohet në seancën e radhës të Kuvendit

Periskopi.com Lajme

Projektligji për Fondet Pensional do të shqyrtohet në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do mbahet në seancën e radhës, më 16 qershor.

Seanca e radhës e kuvendit do të mbahet të mërkurën e javës së ardhshme, kanë bërë të ditur shefat e grupeve parlamentare pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit të hënën.

“Sot u mbajt mbledhja e rregullt dhe është caktuar që seanca e re do të mbahet të enjten, javën e ardhshme, më 16 qershor”, tha Mimoza Kusari-Lila, shefe e GP të Lëvizjes Vetëvendosje.

Ndërkaq, caktimin e seancës për shqyrtimin e Projektligjit për Trustin e ka cilësuar si “lajm të mirë” Besnik Tahiri, shef i GP të AAK-së.

“Në seancën e radhës të kuvendit, më 16 qershor, menjëherë pas pikës së parë, e cila parasheh deklarimet jashtë rendit të ditës, do të shqyrtohet Projektligji për Fondet Pensionale”, tha ai.