Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për 2 milionët e vjedhura në Thesarin e Shtetit

Periskopi.com Lajme

Prokuroria Speciale e Kosovës me anë të një komunikate për media ka treguar për ngritjen e një aktakuze.

PSRK-ja ka thënë se është ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore ndaj dy personave nën dyshimet se kanë kryer vjedhjen e dy milionë e 77 mijë eurove nga Thesari i Shtetit.

Kujtojmë se kjo kishte qenë një temë shumë e mediatizuar dhe politizuar gjatë muajve të kaluar.

Shpërndaje në: