Protestë masive në Maqedoninë e Veriut, turma ia mësynë MPJ’së

Periskopi.com Lajme

Ka filluar protesta e organizuar nga opozita në Maqedoni të Veriut, kundër propozimit francez.

Protestuesit nga Qeveria tashmë janë duke shkuar drejt MPJ-së, aty ku mbrëmë hodhën mjete piroteknike, koktej molotovi, ngjyrë dhe gurë.