PSD tallet me Qeverinë: ‘Organizon festival” në lagjen luksoze ku e ka banesën Liburn Aliu

Periskopi.com Lajme

Nol Nushi, anëtar i Partisë Socialdemokrate, ka ironizuar me anulimin e festivalit “SunnyHill” në Prishtinë, duke thënë se tani do të zhvillohet një festival tjetër, ai i Marigona Hill Festival, lagjen luksoze ku ka banesë ministri Liburn Aliu.

Nushi, ka ironizuar kështu nëpërmjet një postimi në Facebook, ku përveç tjerash ka publikuar edhe disa fotografi të figurave kryesore të qeverisë dhe Lëvizjes Vetëvendosje, duke u vendosur emra të ndryshëm.

“Biletat EARLY BIRD në shitje tani! Festivali i Marigona Hill! formacioni është publik. Merrni biletën tuaj për të përjetuar ditët më të paharrueshme të vitit 2022!”, ka shkruar Nushi.