Pse Lionel Messi veshi fanellën me numër 10 për Paris Saint-Germain? Ishte hera e dytë

Pse Lionel Messi veshi fanellën me numër 10 për Paris Saint-Germain? Ishte hera e dytë

Lionel Messi veshi numrin 10 të Neymar për Paris Saint-Germain në humbjen tronditëse të Kupës së Francës ndaj Marsejës të mërkurën mbrëma.

Messi ka veshur numrin 30 që kur nënshkroi për PSG-në, shkruan Periskopi.

Por për herë të dytë, ai veshi fanellën me numër 10 me të cilën është më sinonimi, pasi PSG u eliminua nga Marseille në Stade Velodrome.

Alexis Sanchez çoi në avantazh Marseille 1-0 me një penallti përpara se Sergio Ramos të barazonte pak para pjesës së parë.

Ruslan Malinovskyi doli me fituesin në minutën e 57-të kur PSG u eliminua nga Kupa e Francës në fazën e 16-të më të mirëve.

Messi dhe kolegët e tij të PSG-së, si dhe lojtari i Marsejës në formacionet fillestare, mbanin të gjithë numrat tradicionalë të fanellave 1-11 në përputhje me vendimin në Coupe de France, kompeticionin tradicional të kupës. Abonentët gjithashtu duhet të mbajnë numra nën 25 dhe nuk kishte emra lojtarësh në anën e pasme.

Kjo do të thoshte që Messi ishte kthyer me numrin e tij të preferuar dhe Neymar u kthye në ditët e tij të Barcelonës dhe Santos me nr.11.

Shpërndaje në: