Pse Nunez pranoi numrin 27 te Liverpooli?

Periskopi.com Sporti

Sot dhe zyrtarisht skuadra e Liverpooli ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me sulmuesin Darwin Nunez.

Nunez firmosi me ‘The Reds’ për çmimin 75 milionë euro plus bonuset, shkruan Periskopi.

Uraguaiani me të arritur në Liverpool ka pranuar fanellë me numër 27, numër ky që mbante Origi e që ishte lojtari më i komentuar në Angli, kjo pasi ai ishte shpëtimtar i Liverpoolit në shumë ndeshje të mëdha.

Kujtojmë se Origi u largua këtë verë nga Liverpoolit për t’u bashkuar me klubin e Milanit.