PSG – Bayern Munich: Publikohen formacionet zyrtare të superndeshjes në CL

Periskopi.com Sporti
Bayern Munich do të jetë nikoqir i Paris Saint-Germain për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Me fillim nga ora 21:00 do të luhet një ‘ndeshje finale para finales’ mes Bayernit dhe PSG-së.

PSG në krye me Mauricio Pochettinon ka vetëm një qëllim në mendje, fitimin e Ligës së Kampionëve, ndërsa Bayern Munich dëshirojnë të shkruajnë histori duke e fituar atë dy sezone radhazi.

Të dy skuadrat kanë mungesa në këtë ndeshje, ku PSG do të jetë pa Marco Verratti dhe Florenzi, e për Bavarezët mungojnë Robert Lewandowski dhe Serge Gnarby.

Më poshtë edhe formacionet zyrtare:

PSG: Navas – Dagba, Marquinhos, Kimpembe, Diallo – Danilo, Gueye – Di Maria, Neymar, Draxler – Mbappé.

Bayern Munich: 

Image

Shpërndaje në: