PSG ia “kap nga duart” Renato Sanchezin Milanos

PSG ia “kap nga duart” Renato Sanchezin Milanos

Tani po shfaqen më shumë raporte se Renato Sanches do t’i bashkohet PSG-së sepse pronarët e Milanit po refuzojnë të paguajnë çmimin e kërkuar prej 30 milionë eurosh.

Deri ditën e djeshme, të gjitha burimet bënë me dije se Renato Sanches do t’i bashkohej kuqezinjve, pasi kishte rënë dakord për kushtet personale disa muaj më parë.

Megjithatë, ata kurrë nuk ishin në gjendje të bien dakord për një shumë me Lille dhe deri më tani ata kishin shumë pak konkurrencë për portugezin, i cili e kishte zemrën të vendosur në San Siro.

Gjërat ndryshuan sot me le10sport dhe më pas RMC Sport që raportoi se Paris Saint-Germain kishte ndërhyrë me çmimin e kërkuar prej 30 milionë euro, dyfishi i 15 milionë eurove që po ofron Milani.

Ata folën edhe me rrethin e lojtarit dhe duket se e kanë bindur edhe atë me shpejtësi.

Tani Calciomercato dhe eksperti i transferimeve të Milanit, Daniele Longo paralajmëron se kuqezinjtë nuk kanë ndërmend të përputhen me ofertën prej 30 milionë euro, kështu që Sanches po shkon drejt PSG-së.

Shpërndaje në: