PSG konsideron ta lëshojë Pochettinon në fund të sezonit, Man Utd ‘fërkon duart’

Periskopi.com Sporti

Gjasat janë të mëdha që Mauricio Pochettino të jetë trajneri i ardhshëm i Manchester United.

Skuadra e Manchester United është në kërkim të zëvendësuesit të Ole Gunnar Solskjaer dhe Pochettino është në mesin e emrave më të përmendur.

Sipas raportimeve të ‘Goal’, skuadra e Paris Saint Germain po shqyrton mundësinë që ta lirojë argjentinasin në fund të sezonit,  përcjell Periskopi.

Manchester United janë duke menduar që të marrin një trajner të përkohshëm, me emrin e Ralf Rangnick si opsion.

Nëse një gjë e tillë ndodh, atëherë në fund të sezonit Pochettino pritet të zyrtarizohet si trajner i ‘Djajve të Kuq’. /Periskopi/