PSG tenton ta pengojë Viniciusin të rinovojë me Realin

PSG tenton ta pengojë Viniciusin të rinovojë me Realin

Paris Saint-Germain e këshilloi Vinicius Junior kundër rinovimit të kontratës së tij me Real Madridin dhe i ofroi atij një marrëveshje 40 milionë euro në sezon për t’u bashkuar me klubin e Ligue 1 pasi të skadojë marrëveshja e tij aktuale.

Shifra e lartpërmendur është 12 herë më e lartë se paga e tij aktuale dhe katër herë ajo që do të marrë kur të vazhdojë kontratën me Los Blancos.

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez zbuloi në emisionin televiziv spanjoll El Chiringuito se Vinicius kishte marrë disa oferta, por vetëm se kishte vendosur të qëndronte në gjigantët e La Liga Santander.

Një nga këto qasje erdhi nga PSG, i cili bëri lëvizjen e tyre të parë disa vera më parë, duke kërkuar nënshkrimin e tij që nga nëntori 2021.

Në bisedimet e tyre, PSG i ofroi atij një bonus nënshkrimi, si dhe një numër mundësish komerciale në Katar.

Perez dhe drejtori i përgjithshëm Jose Angel Sanchez vlerësuan faktin që ata ishin të informuar për lëvizjet e PSG.

Të dy e duan brazilianin për shkak të aftësive, profesionalizmit dhe personalitetit të tij.

Shpërndaje në: